caritabil

Prima seară caritabilă de film din acest an universitar

6 Noiembrie 2019, în Colegiu, Comisii, Proiecte, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

„Nimic nu e pierdut dacă privești din unghiul potrivit”. Din acest punct începe călătoria lui Howard,care și-a pierdut unicul copil si care se va confrunta pe parcurs cu cele trei entități pe care le detestă: Timpul, Iubirea și Moartea. Un film despre încercările vieții, despre durere si speranță, despre Viață și Moarte, despre Iubire și Timp.
Vă așteptăm pe 14 noiembrie, la ora 19.00, în sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae, să-l însoțiți pe Howard în călătoria lui de a afla despre „frumusețea ascunsă" a vieții.

Seară de film cu scop caritabil

10 Aprilie 2019, în Colegiu, Comisii, IT, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

Te așteptăm în Sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae pentru a viziona filmul - The Theory of Everything. Organizarea serii are ca obiectiv strângerea de fonduri în vederea ajutorării a patru familii din satul Vlădiceni, care au rămas pe drumuri în urma incendiului produs în data de 1 aprilie 2019.  Cinci copii și-au văzut hăinuțele și jucăriile mistuite de flăcări. Ei sunt: Mihai – 3 ani, Valentina – 4 ani,Mario – 7 ani, David – 5 ani, și Ştefan – 3 ani.

Evenimentul este organizat de Comisia Misionară a Colegiului „Sfântul Nicolae”.

”Cutia cu papucei pentru Ei” își reia activitatea

8 Noiembrie 2016, în Comisii, Misionar, Noutăți

Noul an universitar aduce pentru Colegiul Sfântul Nicolae atât implementarea de proiecte noi cât și o continuitate a celor deja existente. Printre proiectele cu tradiție în comunitatea Colegiului se regăsește și  ”Cutia cu papucei pentru Ei”, a cărui activitate a fost reluată pentru prima dată în acest an pe data de 6 noiembrie.

Înscrie-te la cros !

10 Martie 2016, în Caritabil, Proiecte

În perioada 5 februarie- 1 iunie 2016, membrii Colegiului „Sfântul Nicolae”, studenți la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași, demarează proiectul caritabil: Cutia cu papucei pentru ei.