Cros pentru scoli

„Cutia cu papucei pentru ei“ alături de copii, de ziua lor

25 Iunie 2018, în Colegiu, Noutăți, Proiecte, Foto

Voluntarii Colegiului „Sfântul Nicolae" din Iaşi au desfăşurat, în perioada 1-3 iunie 2018, cea de-a VI-a ediţie a proiectului „Cutia cu papucei pentru ei", activitate prin care peste 40 de copii din mediile defavorizate ale Arhiepiscopiei Iaşilor au beneficiat de încălţăminte nouă, dar şi de pachete cu dulciuri oferite cu ocazia Zilei Internaţionale a Copilului.

„Cutia cu papucei pentru ei“ în Şendreni

16 Aprilie 2018, în Colegiu, Noutăți, Proiecte, Foto

Membrii Colegiului „Sfântul Nicolae" din Iaşi s-au deplasat în Sfânta şi Marea Joi, 5 aprilie 2018, în Parohia „Naşterea Maicii Domnului" din satul Şendreni, localitatea Victoria, judeţul Iaşi. Peste 20 de copii au beneficiat de încălţăminte nouă de vară, achiziţionarea acestora făcându-se prin intermediul mai multor donaţii.

„Cutia cu papucei pentru Ei” te invită la „Crosul pentru școli”

12 Martie 2018, în Colegiu, Noutăți, Proiecte

„Cutia cu papucei pentru Ei reprezintă unul dintre cele mai importante proiecte ale Colegiului „Sfântul Nicolae”. Anual, prin intermediul acestuia, sute de copii provenind din familii sărace de pe cuprinsul Arhiepiscopiei Iașilor primesc încălțăminte de calitate din piele. Prin activitatea sa, proiectul a ajuns să aducă bucurie pe chipurile a mai bine de 450 de copii provenind din 13 comunități sărace din zona Moldovei.

Voluntarii Colegiului „Sfântul Nicolae” au alergat pentru „Cutia cu papucei pentru Ei”

23 Mai 2017, în Colegiu, Comisii, Noutăți, Proiecte

Sâmbătă, 20 mai, la Iași a avut loc „Crosul pentru școli”, eveniment sportiv organizat anual, de către Fundaţia Comunitară Iaşi. Scopul principal al acestui eveniment a fost reprezentat de strângerea de fonduri în vederea susținerii proiectelor caritabile înscrise și în vederea îmbunătățirii mediului educațional. În total, evenimentul a reunit 23 de proiecte caritabile și peste 2000 de voluntari implicați, fiecare proiect având obiective specifice și o anumită misiune de dus mai departe.