interviu

Question Mark - Invitat: Pr. Lect. Dr. Paul-Cezar Hârlăoanu

31 Martie 2017, în Comisii, Noutăți

Săptămâna aceasta în cadrul seriei de interviuri „Question Mark” a Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași l-am avut alături pe Pr. Lect. Dr. Paul-Cezar Hârlăoanu, slujitor la biserica „Sfânta Cuvioasă Parascheva” din Iași și lector la catedra de Teologie Biblică a Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din același oraș.

Question Mark - Invitat: Pr.Prof.Dr. Viorel Sava

14 Martie 2017, în Colegiu, Noutăți, Video

Săptămâna aceasta în cadrul seriei de interviuri „Question Mark” a Colegiului „Sfântul Nicolae” din Iași l-am avut alături pe Pr. Prof. Dr. Viorel Sava, titular la catedra de „Teologie Liturgică” în cadrul Facultății de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae” din Iași, și fost decan al aceleiași instituții.  Sfinția sa predă cursuri de Liturgică și în cadrul Facultații de Teologie Ortodoxă „Iustinian Patriarhul” din Bucuresti și a conferențiat la Facultatea de Teologie „Sf.

Informații pentru înscrierea la masteratul profesional - ”Misiune și slujire pastorală”

Arhiereasca binecuvântare pentru candidaţii din Arhiepiscopia Iaşilor care doresc să se înscrie la Facultatea de Teologie Ortodoxă „Dumitru Stăniloae“ din Iaşi, pentru studiile de masterat profesional - ”Misiune și slujire pastorală” , se va acorda în  perioadele 18-19 şi 21-23 iulie 2016, în intervalul orar 8:30-14:00.

Interviu cu părintele Mark Sheridan, călugăr vieţuitor la Manăstirea benedinctină ,,Adormirea Maicii Domnului” din Ierusalim, profesor emerit la Facultatea de Teologie din cadrul Institutului Pontifical San'Anselmo, Roma

19 Martie 2016, în Colegiu, Noutăți

-Vă rugăm să ne spuneţi câteva cuvinte despre importanţa lecturii, despre modul în care lectura a ajutat la edificarea  dumneavoastră personală.

ALEPH Botoșani: Interviu cu Pr. Conf. Dr. Constantin Necula

12 Martie 2015, în Aleph, Noutăți

Luni, 9 martie, la Casa Sindicatelor din Botoșani a avut loc o conferință organizată de A.T.O.R. Botoșani  în care a fost invitat Pr. Conf. Dr.  Constantin Necula, profesor la catedra de Catehetică și Omiletică a Facultății de Teologie Ortodoxă „Andrei Șaguna” din Sibiu. La sfârșitul conferințeti Pr. Constantin Necula a oferit un scurt interviu membrilor Clubului de Jurnalism Religios ALEPH Botosani.