Fapte bune, în prima zi de la finalizarea stării de urgență

Chiar în prima zi de la finalizarea stării de urgență,  voluntarii de la Colegiul ,,Sfântul Nicolae” (CSN) din Iași au mers pe teren pentru a-și continua activitățile filantropice.

Voluntarii CSN-iști au reușit vineri, 15 mai, să desfășoare o nouă ediție a Proiectului „Dăruiește un zâmbet”, în localitățile Roșu și Dolhești din județul Iași.

Campania: Cutia cu Papucei (și altele) pentru Ei

Colegiul Sfântul Nicolae din Iași împreună cu spălătoria ecologică H2O Clean Iași vor demara o campanie caritabilă ce are ca obiectiv ajutorarea copilașilor fără posibilități materiale din satele aflate în apropierea orașului Iași prin dăruirea unor hăinuțe, papucei și jucării curate pe o perioadă de 5 luni:
(10 februarie – 10 iunie 2020).

Zilele Colegiului „Sfântul Nicolae”

În fiecare an, sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae îi aduce împreună pe membrii și prietenii comunității Colegiului.

Programul cuprinde următoarele activități:

3 decembrie, 18:03 - Seară de film „A Christmas Carol”, Sala Juventus a Colegiului „Sfântul Nicolae”;

4 decembrie, 18:04 - Conferința „Ortodoxie și modernitate”, Sala „Henri Coandă” a Palatului Culturii”;

Invitați:

Preasfințitul Damaschin Dorneanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților;