Seară de film cu scop caritabil

10 Aprilie 2019, în Colegiu, Comisii, IT, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

Te așteptăm în Sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae pentru a viziona filmul - The Theory of Everything. Organizarea serii are ca obiectiv strângerea de fonduri în vederea ajutorării a patru familii din satul Vlădiceni, care au rămas pe drumuri în urma incendiului produs în data de 1 aprilie 2019.  Cinci copii și-au văzut hăinuțele și jucăriile mistuite de flăcări. Ei sunt: Mihai – 3 ani, Valentina – 4 ani,Mario – 7 ani, David – 5 ani, și Ştefan – 3 ani.

Evenimentul este organizat de Comisia Misionară a Colegiului „Sfântul Nicolae”.

Făurar 2019 – start-up pentru un nou semestru în Colegiul „Sfântul Nicolae”

În perioada 22-24 februarie, coordonatorii și cei mai implicați membri ai Colegiului „Sfântul Nicolae”, s-au întâlnit la Durău, pentru un nou team building de cunoaștere și formare – Făurar 2019. Mentorii acestor zile au fost părintele arhimandrit Hrisostom Rădășanu, consilier în cadrul Sectorului de Învățământ al Arhiepiscopiei Iașilor, părintele Lucian Filip, directorul Centrului de Formare Continuă și domnul Mircea Meriacri, directorul instituției.