Campania: Cutia cu Papucei (și altele) pentru Ei

Colegiul Sfântul Nicolae din Iași împreună cu spălătoria ecologică H2O Clean Iași vor demara o campanie caritabilă ce are ca obiectiv ajutorarea copilașilor fără posibilități materiale din satele aflate în apropierea orașului Iași prin dăruirea unor hăinuțe, papucei și jucării curate pe o perioadă de 5 luni:
(10 februarie – 10 iunie 2020).

Zilele Colegiului „Sfântul Nicolae”

În fiecare an, sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae îi aduce împreună pe membrii și prietenii comunității Colegiului.

Programul cuprinde următoarele activități:

3 decembrie, 18:03 - Seară de film „A Christmas Carol”, Sala Juventus a Colegiului „Sfântul Nicolae”;

4 decembrie, 18:04 - Conferința „Ortodoxie și modernitate”, Sala „Henri Coandă” a Palatului Culturii”;

Invitați:

Preasfințitul Damaschin Dorneanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților;

Video - Conferința „Cum este cu putință să credem?”, Invitat: pr. Constantin Necula

Sute de ieșeni au participat vineri seara, pe 15 noiembrie 2019, la conferința „Cum este cu putință să credem?”, eveniment caritabil organizat de Colegiul „Sfântul Nicolae” din Iași (CSN) la Centrul de evenimente „Agora”. Conferința a fost susținută de părintele Constantin Necula, iar toate fondurile obținute au fost direcționate către două centre social-filantropice.

„Cum este cu putință să credem?” alături de părintele Constantin Necula: „Aduceți-vă aminte că sunteți nemuritori!”