Colegiul „Sfântul Nicolae” , parte din Apelul de finanțare pentru organizațiile care lucrează cu grupuri vulnerabile

Coordonatorii Colegiului „Sfântul Nicolae” au depus documentele pentru Apelul de finanțare pentru organizațiile care lucrează cu grupuri vulnerabile și a primit acordul pentru acesta.

Inițiativa aparține Fundației Comunitare Iași, alături de Civica și Bethany Iași.

Aparatură medicală pentru Spitalul Județean Botoșani din partea Colegiului „Sfântul Nicolae” și a Fundației „Sfânta Parascheva” Chicago

Colegiul „Sfântul Nicolae” din Iași și Fundația „Sfânta Parascheva” din Chicago au oferit Spitalului „Mavromati” din Botoșani un număr de 5 nebulizatoare ULV Gold și 10 pulsoximetre. Echipamentele au fost donate în dimineața zilei de vineri, 29 mai 2020, iar valoarea lor se ridică la 19.000 de lei.

Fapte bune, în prima zi de la finalizarea stării de urgență

Chiar în prima zi de la finalizarea stării de urgență,  voluntarii de la Colegiul ,,Sfântul Nicolae” (CSN) din Iași au mers pe teren pentru a-și continua activitățile filantropice.

Voluntarii CSN-iști au reușit vineri, 15 mai, să desfășoare o nouă ediție a Proiectului „Dăruiește un zâmbet”, în localitățile Roșu și Dolhești din județul Iași.