Fapte bune, în prima zi de la finalizarea stării de urgență

Chiar în prima zi de la finalizarea stării de urgență,  voluntarii de la Colegiul ,,Sfântul Nicolae” (CSN) din Iași au mers pe teren pentru a-și continua activitățile filantropice.

Voluntarii CSN-iști au reușit vineri, 15 mai, să desfășoare o nouă ediție a Proiectului „Dăruiește un zâmbet”, în localitățile Roșu și Dolhești din județul Iași.

Zilele Colegiului „Sfântul Nicolae”

În fiecare an, sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae îi aduce împreună pe membrii și prietenii comunității Colegiului.

Programul cuprinde următoarele activități:

3 decembrie, 18:03 - Seară de film „A Christmas Carol”, Sala Juventus a Colegiului „Sfântul Nicolae”;

4 decembrie, 18:04 - Conferința „Ortodoxie și modernitate”, Sala „Henri Coandă” a Palatului Culturii”;

Invitați:

Preasfințitul Damaschin Dorneanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților;

Video - Conferința „Cum este cu putință să credem?”, Invitat: pr. Constantin Necula

Sute de ieșeni au participat vineri seara, pe 15 noiembrie 2019, la conferința „Cum este cu putință să credem?”, eveniment caritabil organizat de Colegiul „Sfântul Nicolae” din Iași (CSN) la Centrul de evenimente „Agora”. Conferința a fost susținută de părintele Constantin Necula, iar toate fondurile obținute au fost direcționate către două centre social-filantropice.