Seară de film

Prima seară caritabilă de film din acest an universitar

6 Noiembrie 2019, în Colegiu, Comisii, Proiecte, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

„Nimic nu e pierdut dacă privești din unghiul potrivit”. Din acest punct începe călătoria lui Howard,care și-a pierdut unicul copil si care se va confrunta pe parcurs cu cele trei entități pe care le detestă: Timpul, Iubirea și Moartea. Un film despre încercările vieții, despre durere si speranță, despre Viață și Moarte, despre Iubire și Timp.
Vă așteptăm pe 14 noiembrie, la ora 19.00, în sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae, să-l însoțiți pe Howard în călătoria lui de a afla despre „frumusețea ascunsă" a vieții.

Seară de film cu scop caritabil

10 Aprilie 2019, în Colegiu, Comisii, IT, Misionar, Noutăți, Proiecte, Foto

Te așteptăm în Sala Juventus a Colegiului Sfântul Nicolae pentru a viziona filmul - The Theory of Everything. Organizarea serii are ca obiectiv strângerea de fonduri în vederea ajutorării a patru familii din satul Vlădiceni, care au rămas pe drumuri în urma incendiului produs în data de 1 aprilie 2019.  Cinci copii și-au văzut hăinuțele și jucăriile mistuite de flăcări. Ei sunt: Mihai – 3 ani, Valentina – 4 ani,Mario – 7 ani, David – 5 ani, și Ştefan – 3 ani.

Evenimentul este organizat de Comisia Misionară a Colegiului „Sfântul Nicolae”.

Seară de film la CSN

14 Noiembrie 2018, în Comisii, Proiecte, Misionar, Noutăți

Seara lui 13 noiembrie a fost prilej de călătorie într-un timp marcat de întâmplări biblice pentru participanții la Seara de film, organizată în scop caritabil de Comisia Misionară a Colegiului „Sfântul Nicolae”.

Seară de film - „Fără arme în linia întâi”

Luna martie a debutat în Colegiul Sfântul Nicolae printr-un eveniment care a lăsat cu siguranță în sufletul participanților sămânța cea bună a iubirii. În cadrul evenimentului organizat de comisiile Strângere de Fonduri și Administrativă, a fost lansată Tombola Caritabilă și a rulat filmul Hacksaw Ridge, câștigător al Premiului Oscar. Seara a început prin a-i invita pe cei din sală să lupte alături de personajul principal, Desmond Doss, fără armă în linia întâi. În prima parte a filmului în sală s-au auzit surâsuri care de care mai vesele.

Seară de film la Colegiul „Sfântul Nicolae”

2 Decembrie 2016, în Colegiu, Proiecte, Noutăți, Proiecte

Relaxare, voie bună, zâmbete și un pahar de vin fiert. Sau, altfel spus, încă o seară de film desfășurată sub egida Colegiului „Sfântul Nicolae”. Ca în fiecare an, pe data de 01  decembrie, membrii comunității noastre dau startul tradiționalelor Zile ale Colegiului.

La fel ca în precedenții doi ani, aceste zile au debutat cu un film ales special pentru această perioadă. În timp ce tu dormeai/ While you were sleeping a fost propus spre vizionarea publicului de către Comisia Proiecte, coordonată de Popa Flavius.

Seară de film la Colegiul „Sfântul Nicolae”

18 Noiembrie 2016, în Colegiu, Educativă, Noutăți

Ieri, 17.11.2016, începând cu ora 19:00, în sala Juventus a Colegiului „Sfântul Nicolae”, Comisia Educativă, coordonată de către Mihăilă Codrin, a organizat prima seară de film din acest an universitar. Intitulată „God’s Not Dead 2”, ea reprezintă o continuare a proiectului inițiat anul trecut în cadrul aceleași comisii, de către Horodincă Matei, Vladimir Cârlan și Fârtăeș Alin.