Campania: Cutia cu Papucei (și altele) pentru Ei

Colegiul Sfântul Nicolae din Iași împreună cu spălătoria ecologică H2O Clean Iași vor demara o campanie caritabilă ce are ca obiectiv ajutorarea copilașilor fără posibilități materiale din satele aflate în apropierea orașului Iași prin dăruirea unor hăinuțe, papucei și jucării curate pe o perioadă de 5 luni:
(10 februarie – 10 iunie 2020).

Activitatea caritabilă a Comisiei Misionare a Colegiului „Sf. Nicolae”

Comisia Misionară a Colegiului Sfântul Nicolae și-a propus să iasă din ritmul obișnuit prin organizarea unei seri caritabile de fotbal desfășurată la Ispal Arena (Sportiq) Iași, în data de 12 decembrie 2019.
Sistemul de joc a fost creat pentru a da șansă fiecărei echipe de fotbal de a juca și întâlni toate echipele concurente.

Zilele Colegiului „Sfântul Nicolae”

În fiecare an, sărbătoarea Sfântului Ierarh Nicolae îi aduce împreună pe membrii și prietenii comunității Colegiului.

Programul cuprinde următoarele activități:

3 decembrie, 18:03 - Seară de film „A Christmas Carol”, Sala Juventus a Colegiului „Sfântul Nicolae”;

4 decembrie, 18:04 - Conferința „Ortodoxie și modernitate”, Sala „Henri Coandă” a Palatului Culturii”;

Invitați:

Preasfințitul Damaschin Dorneanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților;