Campionatul de fotbal al Colegiului Sfântul Nicolae

1 Iunie 2017

Campionatul de fotbal al Colegiului Sfântul Nicolae
-Mai 2017-

„Sportul este cultivarea consecventă şi voluntară a efortului fizic intensiv.”

Marți, 23 Mai , Comisia „Timp Liber” a Colegiului Sfântul Nicolae din Iași a organizat un campionat de fotbal la care au participat echipe a câte 6 jucători, atât din cadrul Facultății de Teologie „Dumitru Stăniloae” din Iași, cât și din cadrul altor facultați din Iași. Campionatul a avut loc în Copou, la Baza Sportiva a USAMV. Cele trei echipe înscrise i-au avut căpitani pe Bailău Constantin, Mirea Florin și Toma Alexandru. Echipa care s-a impus și a avut un avans considerabil a fost echipa condusă de Bailău Constantin. Câștigătorii campionatului au fost premiați la finalul meciurilor cu o cupă și cu diplome de participare.

Ancuța Tony-Marian
                                                                       Secretar al Comisiei „Timp Liber”