Campania „Cafea pentru medici”

30 Martie 2020

Colegiul „Sfântul Nicolae” s-a alăturat campaniei „Cafea pentru medici”, inițiată de JCI Iași în colaborare cu 8 cafenele din Iași. Scopul activității este acela de a aduce un semn de mulțumire cadrelor medicale din Iași pentru eforturile depuse în aceste zile de criză.

Campania se desfășoară în perioada 23 martie – 6 aprilie, cu posibilitate de prelungire pe întreaga durată a stării de criză. Colaboratorii campaniei își propun să ofere zilnic între 70 și 100 de cafele cadrelor medicale.

Toți cei care doresc să ajute, pot  cumpăra „Cafeaua pentru medici” de la unul din coffee shop-urile preferate: Bistro La Noi, Cafetish, Jassyro, Prajitoria, The Beginning, 7am Coffee to Go, Grinch, Teo's Cafe, iar voluntarii de la Colegiul „Sfântul Nicolae” le vor prelua zilnic și le vor duce către unul din spitalele din Iași, prin rotație.

Câteva detalii despre desfășurarea proiectului:

• Cum cumpăr si cum plătesc?

Alegi coffee shop-ul de la care vrei să achiziționezi cafeaua și faci plata după cum urmează:

Bistro La Noi - transfer online către cont Revolut, la numărul de telefon 0753 353 956 și specifici „Cafea pentru Medici” când faci plata.

Cafetish - transfer online către cont Revolut, la numărul de telefon 0753 552 492, și specifici „Cafea pentru medici” când faci plata.

Jassyro - plata online pe site-ul lor https://jassyro.ro/shop/, selectezi opțiunea “Cafea pentru medici”.
PRĂJITORIA - cu cardul, la locație, pe Bulevardul Stefan cel Mare si Sfant, nr. 8 si transfer online catre cont de Revolut, la numărul de telefon 0757 146 420, și specifici „Cafea pentru medici” când faci plata.

The Beginning - plata prin Revolut, la numărul de telefon (0766) 652 965, specifici „Cafea pentru medici”, sau plata cu cardul, la locație, Bulevardul Carol 1, intersectie cu Strada Oastei, sau prin Revolut, la numărul de telefon (0766) 652 965, specifici “Cafea pentru medici” când faci plata.

7am Coffee to Goo - plata cu cardul, la locație, Bulevardul Carol I, nr. 3, și prin Revolut, la numărul de telefon 0722 554 505, specifici „Cafea pentru medici” când faci plata.

Grinch - coffee&more - plata prin Revolut, la numărul de telefon 0755 689 481, specifici „Cafea pentru medici” când faci plata, sau cu cardul, la locație.

Bindu Bistro - plata prin Revolut, la numărul de telefon 0754017165, cu mențiunea când faci plata „Cafea pentru medici”.

Teo's Cafe - prin Revolut, la numărul de telefon 0747 484 339, specifici „Cafea pentru medici” când faci plata. Pentru plata online, accesezi https://teoscafe.ro/teos-cafe-to-go/

• Cât costă cafeaua?
    Fiecare cafea costă 7 lei în oricare din coffee shop-urile participante.
  • Ce fel de cafea va fi?

Vor fi două tipuri de cafea pe care le vom duce zilnic: Cappuccino și Long Black, număr egal de pahare.

Mai multe informații despre desfășurarea proiectului pot fi aflate de pe pagina de facebook a evenimentului: https://www.facebook.com/events/194703635289293/